Luiza Pieprzyk

Audytor podatkowy, trener, wykładowca

Ekspert w zakresie podatku VAT w Polsce i UE. Wieloletni pracownik organów podatkowych, specjalista ds. kontroli handlu wewnątrzwspólnotowego zajmujący się orzecznictwem w zakresie podatku VAT w Polsce i UE, realizujący zadania administracji w zakresie kontroli i weryfikacji transakcji wewnątrzwspólnotowych w UE, szkoleniowiec Ministerstwa Finansów. Doświadczony audytor podatkowy, trener pracowników organów kontroli oraz księgowych, doradców podatkowych, biegłych rewidentów i prawników. Od lat wdraża w podmiotach gospodarczych procedury i politykę bezpieczeństwa podatkowego w zakresie VAT w transakcjach krajowych i zagranicznych w ujęciu podatkowym, logistycznym i handlowym. Twórca indywidualnych procedur podatkowych i projektów dla podmiotów polskich i międzynarodowych

Andrzej Nikończyk

Partner, doradca podatkowy

Wspólnik kancelarii podatkowej Kolibski, Nikończyk, Dec & Partnerzy, doradca podatkowy, prawnik, członek Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego, Przewodniczący Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan, Wiceprzewodniczący Sądu Dyscyplinarnego KIDP. Autor kilkuset artykułów i opracowań poświęconych problematyce prawa podatkowego w zakresie podatków pośrednich i zobowiązań podatkowych, współautor komentarzy podatkowych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatku VAT, zarządzaniu ryzykiem podatkowym, ogólnym prawie podatkowym oraz postępowaniach podatkowych. Doświadczony wykładowca z zakresu podatków (głównie podatek VAT), szkoli m.in. pracowników organów podatkowych i doradców podatkowych. Zajął III miejsce w kategorii Najlepszy doradca w zakresie VAT w XV Rankingu Dziennika Gazety Prawnej 2020.

Michał Staniek

Doradca podatkowy, radca prawny

Uprawnienia doradcy podatkowego zdobył w 2014 r. (nr wpisu 12642), w 2018 r. z wyróżnieniem ukończył aplikację radcowską i został wpisany na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu (nr wpisu WR-3598). Doświadczenie zawodowe zdobywał w największych firmach doradczych działających na Dolnym Śląsku. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się bieżącym doradztwem, łącząc wiedzę z zakresu prawa podatkowego i gospodarczego. Jego doświadczenie w tym zakresie obejmuje m.in. wsparcie klientów w rozliczaniu transakcji z podmiotami działającymi w międzynarodowych grupach kapitałowych, w tym budowanie modeli transakcji zgodnych z przepisami o cenach transferowych oraz sporządzanie dokumentacji podatkowych wraz z analizami porównywalności

Konrad Turzyński

Partner, doradca podatkowy

Partner w kancelarii Kolibski, Nikończyk, Dec i Partnerzy.  W obszarze jego głównych zainteresowań leżą zagadnienia podatków dochodowych. W kancelarii zajmuje się wdrażaniem projektów optymalizacyjnych, w tym obsługą korporacyjną oraz podatkową tych działań. Jest autorem licznych publikacji w prasie specjalistycznej („Monitor Podatkowy”, „Prawo i Podatki”). Komentuje bieżące zagadnienia podatkowe w prasie codziennej („Gazeta Prawna”, „Rzeczpospolita”), serwisach internetowych (onet.pl) oraz telewizji m.in. TVN24. W 2019 r. w XIV Rankingu Firm i Doradców Podatkowych DGP został uznany najlepszym doradcą podatkowym w kategorii PIT.

Teresa Krawczyk

Wieloletni praktyk administracji skarbowej

Znany i ceniony ekspert z zakresu tematyki podatkowej, finansów publicznych i rachunkowości, szkolący pracowników jednostek organizacyjnych sektora finansów państwowych i samorządowych, pracowników RIO, NIK, ministerstw. Wieloletni praktyk administracji skarbowej, w tym naczelnik urzędu skarbowego, główna księgowa jednostek sektora finansów publicznych i spółek. Wykładowca wyższych uczelni m.in.: Wyższej Szkoły Zarządzania i Rachunkowości w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie), autor i współautor kilkunastu pozycji książkowych dla jednostek sektora finansów publicznych i biznesu oraz kilkudziesięciu publikacji o tematyce rachunkowej, podatkowej (VAT), finansów publicznych.

Jakub Warnieło

Doradca podatkowy

Ekspert w zakresie postępowań podatkowych i sądowych w MDDP wyróżnionej w rankingu World Tax w kategorii „Tax Controversy” (2020), która jako jedyna polska i jedna z trzech europejskich firm otrzymała nominację w kategorii „European Court of Justice Firm of the Year” (2018). Ma szerokie doświadczenie we wsparciu i reprezentacji klientów w licznych postępowaniach przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi z zakresu podatków dochodowych, VAT oraz podatków lokalnych. Kompleksowo wspiera klientów podczas kontroli podatkowych oraz projektów dotyczących przeglądu ryzyk podatkowych (w tym przygotowania do kontroli oraz tworzenia strategii na wypadek zakwestionowania prawidłowości rozliczeń).

Tomasz Siennicki

Partner, doradca podatkowy

Wspólnik w kancelarii Kolibski, Nikończyk, Dec & Partnerzy. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, które zdobył, świadcząc usługi doradztwa podatkowego oraz reprezentując w sporach z organami podatkowymi klientów z większości branż, przede wszystkim paliwowej, energetycznej, budowlanej i reklamowej. Współautor komentarzy do podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, autor licznych artykułów o tematyce podatkowej publikowanych w prasie specjalistycznej. Wykładowca Uczelni im. Łazarskiego w Warszawie. Zajął III miejsce w kategorii Spory przed sądami w XIV Rankingu Dziennika Gazety Prawnej Firm  i Doradców Podatkowych (2020 r.).

Michał Kowalski

Adwokat, doradca podatkowy

Specjalizuje się w projektach dotyczących planowania podatkowego oraz w restrukturyzacjach obejmujących połączenia, nabycia, podziały oraz przekształcenia przedsiębiorstw. Doradza zarówno klientom indywidualnym, jak i polskim oraz międzynarodowym grupom kapitałowym. Zajmuje się również bieżącą obsługą przedsiębiorców w zakresie prawa publicznego. Występuje jako pełnomocnik w postępowaniach podatkowych, kontrolnych oraz sądowych. Autor komentarzy i publikacji podatkowych w prasie i telewizji.

Konrad Piłat

Doradca podatkowy

Doradca podatkowy z dużym doświadczeniem. Początkowo był dziennikarzem m.in. w „Gazecie Prawnej” i „Rzeczpospolitej”. Na ich łamach opisywał zmiany w przepisach oraz zagadnienia budzące kontrowersje. Zajmował się również tworzeniem specjalistycznych dodatków wydawanych przez te gazety. Dziś wykorzystuje zdobyte w mediach doświadczenie, przygotowując Newsletter oraz pisząc opinie dla klientów.

Piotr Bulejak

Doradca podatkowy

W kancelarii KNDP uczestniczy w bieżących projektach optymalizacyjnych oraz wspiera zespół zajmujący się obsługą korporacyjną. Swoje zainteresowania koncentruje głównie na zagadnieniach związanych z podatkami dochodowymi, podatkiem od czynności cywilnoprawnych oraz prawem spółek handlowych.

Iwona Potentas

Doradca podatkowy, audytor

Doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem, audytor wewnętrzny, były główny księgowy. Autor opinii podatkowych, polityk rachunkowości, instrukcji inwentaryzacyjnych, wewnętrznych procedur dla kierowników.