W zespole autorskim m.in.:

 

Luiza Pieprzyk

Audytor podatkowy, trener

Specjalista w zakresie podatku VAT w Polsce i UE. Wieloletni pracownik organów podatkowych, zajmujący się orzecznictwem dotyczącym podatku VAT w Polsce i w krajach Unii Europejskiej, realizujący zadania administracji w zakresie kontroli i weryfikacji transakcji wewnątrzwspólnotowych w UE, szkoleniowiec Ministerstwa Finansów. Doświadczony audytor podatkowy, trener pracowników organów kontroli oraz księgowych, doradców podatkowych, biegłych rewidentów i prawników. Od lat wdraża w podmiotach gospodarczych procedury i politykę bezpieczeństwa podatkowego w zakresie VAT w transakcjach krajowych i zagranicznych w ujęciu podatkowym, logistycznym i handlowym. Twórca indywidualnych procedur podatkowych i projektów dla podmiotów polskich i międzynarodowych.

Michał Staniek

Doradca podatkowy, radca prawny

Partner zarządzający kancelarii Staniek & Partners Law for Industry. W swojej praktyce zawodowej z powodzeniem łączy wiedzę z zakresu prawa podatkowego i gospodarczego. Specjalizuje się w strategicznym doradztwie przy złożonych projektach. Jego doświadczenie obejmuje m.in. wsparcie klientów w procesach restrukturyzacyjnych oraz budowanie transgranicznych modeli rozliczeń podmiotów działających w międzynarodowych grupach kapitałowych. Aktywnie działa w obszarach związanych z ulgami na nowe technologie i innowacyjność. Nie unika sali sądowej, z sukcesami reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych oraz w postępowaniach przed organami podatkowymi. Oprócz działalności doradczej prowadzi także szkolenia z zakresu prawa podatkowego – stały współpracownik największych firm szkoleniowych w Polsce, a także wykładowca na uczelniach wyższych.

Maciej Zborowski

Doradca podatkowy, adwokat

Współpracuje z kancelarią Doradcy Podatkowi Kolibski, Nikończyk, Dec & Partnerzy. Jego główną specjalizacją jest reprezentowanie podatników w sporach podatkowych. Prowadził postępowania i kontrole z zakresu VAT, CIT, PIT, cen transferowych, akcyzy i podatku od nieruchomości, zarówno przed organami podatkowymi, jak i przed sądami administracyjnymi (w tym przed Naczelnym Sądem Administracyjnym). Wykłada na Uczelni Łazarskiego oraz prowadzi szkolenia dla aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie. Jest autorem licznych publikacji z zakresu sporów podatkowych i prawa karnego skarbowego.

Ewa Nowogrodzka

Doradca podatkowy, radca prawny

Doświadczenie zdobywała, pracując jako inspektor kontroli skarbowej w urzędzie kontroli skarbowej, a następnie na kierowniczych stanowiskach w urzędzie celno-skarbowym oraz wyspecjalizowanym urzędzie skarbowym dla dużych podatników, nadzorując prowadzenie kontroli i postępowań podatkowych. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu podatku od towarów i usług. Realizuje również projekty bieżącego doradztwa podatkowego w zakresie podatków bezpośrednich. Ekspert w dziedzinie procedury podatkowej. Wspiera przedsiębiorców w toku kontroli i postępowań podatkowych.

Damian Kłosowicz

Prawnik

Pracuje w Kancelarii Staniek & Partners: Law for Industry. Od początku kariery zawodowej związany z prawnym otoczeniem biznesu, w tym także podatkowym. W codziennej praktyce doradza, jak legalnie płacić mniejsze podatki oraz bezpiecznie prowadzić działalność gospodarczą. Uprzednio związany m.in. z start-upem z branży wyrobów medycznych oraz Biurem Rzecznika MŚP. Aplikant radcowski przy OIRP w Krakowie.

Michał Kordiak

Prawnik

Specjalizuje się w doradztwie w zakresie podatków dochodowych oraz akcyzy, a w szczególności w zakresie cen transferowych. Jest autorem bloga podatkowego Cena nie gra roli oraz publikacji o tematyce podatkowej, które ukazują się na łamach „Rzeczypospolitej”.

Maria Tsima

Associate, wykładowca

Współpracuje ze spółką doradztwa podatkowego Staniek&Partners. Specjalizuje się w usługach doradztwa podatkowego dla podmiotów krajowych i zagranicznych, zarówno w zakresie podatków pośrednich, jak i bezpośrednich. Jest zaangażowana w wiele projektów obejmujących bieżącą obsługę prawno-podatkową, w tym wdrażanie kompleksowych rozwiązań dla innowacyjnych przedsiębiorców, przede wszystkim ulgi B+R oraz ulgi IP-BOX, wniosków o wydanie indywidualnych interpretacji przepisów prawa podatkowego, a także bieżących rekomendacji dla klientów działających w branży nowych technologii i sektora nieruchomości. Doktorantka w Katedrze Prawa Finansowego Uniwersytetu Wrocławskiego. Wykładowca SKWP Opole. Autorka publikacji o charakterze naukowym i branżowym. Udziela komentarzy dla „Dziennika Gazeta Prawna”, pisze artykuły dla „Rzeczpospolitej”.

Oskar Sobolewski

Prawnik w kancelarii Wojewódka i Wspólnicy

Doktorant Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Aktywny komentator zagadnień związanych z systemem ubezpieczeń społecznych na łamach „Rzeczpospolitej”, „Gazety Prawnej”, portalach internetowych onet.pl, businessinsider.pl, prawo.pl, money.pl i superbiz.pl wp.pl i w telewizji TVN i TVN24. Ekspert Instytutu Emerytalnego, założyciel i prowadzący kanał @Debata_Emerytalna na Instagramie.